Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Город arrow З-під Охтирки вибивають нафтовий стілець. Падіння буде болісним
З-під Охтирки вибивають нафтовий стілець. Падіння буде болісним Печать
Автор ГородА   
06.02.2017 г.
Image26 січня відбулося перше у новому році пленарне засідання XXVI сесії VII скликання Охтирської міської ради, в роботі якого взяли участь 27 депутатів з 34 за списком. За порядком денним спокійно, без збурень і ексцесів ухвалили півтора десятки рішень, серед яких: зміни до бюджету, нова структура Охтирської ЦРЛ, порядок розгляду електронних петицій, адресованих Охтирській міській раді, блок земельних питань тощо. Була й невтішна новина - НАК «Нафтогаз України» своїм листом підтвердив наміри ліквідувати Охтирське УБР.

УБР - це перша ластівка...

В Охтирці вголос заговорили про перспективу втрати годувальника. Нафтовий комплекс, який роками був одним із головних джерел наповнення бюджету, і який для багатьох став незмінним символом міста - похитнувся. Управління бурових робіт заплановано ліквідувати. З огляду на зміст листа, який надійшов на адресу Охтирської міської ради за підписом в.о. голови правління НАК «Нафтогаз України» С.Переломи, руйнівне для Охтирки рішення вже фактично сформульовано.

Міська рада зверталася до Президента, до обласних органів влади, але дієвих засобів впливу на згортання потужностей в Охтирці місцеве самоврядування не придумало. ПАТ «Укрнафта» планує утворити на базі Прилуцького УБР підприємство під назвою «Укрнафта буріння». Прикарпатському і Охтирському УБР готують гіршу долю - ліквідацію. Про це йдеться у вищезгаданому листі.

За наслідками ліквідації УБР питання про майбутнє працевлаштування постане перед чотирма сотнями людей. На місці може залишитися хіба що бурова бригада.

«УБР - це перша ластівка», - прогнозує розвиток ситуації керівник підприємства і депутат міської ради Іван Сушинський. Після цих слів у повітрі відчутно запахло смутком. Кому ж хочеться віддавати першість «нафтової столиці», і як втрата промисловості позначиться на Охтирці та її мешканцях?

Треба думати про план стратегічного розвитку міста! Таку тезу публічно формулює міський голова. «Ми можемо перетворитися на одне з багатьох міст України, в яких відсутня будь-яка промисловість. Про розвиток бізнесу, на жаль, говорити не доводиться. Жити тільки з бюджетної сфери - не виходить! Давайте пропозиції, як зробити краще», - сказав Ігор Алєксєєв, звертаючись до депутатів.

До слова, у Прилуках з промисловістю і так справи непогані. На відміну від Охтирки, яка втрачає останнє.

 

Більша половина охтирчан - хронічно хворі

Міська рада затвердила нову структуру Охтирської ЦРЛ, за якою очне та лорвідділення об'єднали в одне. Воно має дуже складну для вимови назву  - отоларингологічно-офтальмологічне.

Міський голова запевнив загал, що скорочення працівників не відбудеться. «Звільнені будуть працевлаштовані», - пообіцяв Ігор Алєксєєв.

«Об'єднання цих відділень аргументовано й ініційовано Охтирською ЦРЛ в особі головного лікаря. Підстав для хвилювання я особисто не бачу. Ми говоримо про 5 осіб, які при об'єднанні відділень зі збереженням ліжок, вивільняються. Але додається відділення гемодіалізу. І всі ці люди будуть працевлаштовані», - сказав міський голова.

У відділенні гемодіалізу будуть обслуговуватися і четверо мешканців новоствореної Кириківської об'єднаної громади, яка передасть 2 млн. грн. медичної субвенції на рахунок ЦРЛ. Як підкреслив міський голова, Велика Писарівка протягом останніх трьох років відмовлялася переказувати гроші за перебування мешканців району в охтирській лікарні.

Серед медичних новин є й те, що колишній харчоблок ЦРЛ, будівництво якого датоване 1939 роком, стане гаражем для машин екстреної допомоги. Депутати ухвалили рішення про безоплатну передачу майна КЗ «Охтирська центральна районна лікарня» Охтирській філії «Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

Оголосили й про очікуване призначення. Новостворений Центр первинної медичної допомоги очолить Матосова Вікторія Леонідівна.

Між тим, з охороною здоров'я справи кепські. І це цілком визнано ключовим документом галузі в Охтирці - комплексною програмою «Здоров'я охтирчан», ухваленою на 2017-2020 роки.

Цим документом визнаються: незадовільний стан здоров'я населення; недостатнє медикаментозне і матеріально-технічне забезпечення; брак сучасних медичних технологій; морально та фізично застаріле медичне обладнання закладів охорони здоров'я.

За документом, на хронічну патологію страждають до 60 % дорослого населення та майже 20 % дітей. Погіршення здоров'я людей зумовлене комплексом соціально-економічних та екологічних чинників, і демонструє рівень успішності держави та її інституцій.

Тобто, аналізи у пацієнта дуже погані: хвороби прогресують, тривалість життя скорочується, смертність росте. За даними тієї ж Програми, негативну статистику смертей формують хвороби системи кровообігу, злоякісні пухлини, травми та отруєння.

 

Наша гордість, чи прихована експлуатація дітей?

За збігом обставин сесія стала майданчиком, на якому непристойно оголилась одна з задавнених проблем. З числа тих, про які не говорять на публіку.

Публічно можуть подякувати, вручити грамоти чи квіти, поплескати в долоні і поставити галочку в графі «здобутки». Але природа здобутків скромно залишається за дужками. Не публічно, але фактично - все, чим пишається Охтирка у сфері мистецтва чи спорту тримається на плечах окремих ентузіастів, безкоштовній праці дітей і гаманцях батьків.

Ця ганебна практика формувалася роками і залишається непорушною. Але, досить висмикнути з цього ланцюжка хоч одну складову, і все... Охтирці пишатися буде нічим, бо місто як таке нічого не робило і не робить для формування послідовної системи пріоритетів. Навіщо витрачатися там, де люди й самі непогано справляються? Дивіться! Змагаються, танцюють, співають... і нічого не просять...

Хор «Мрія», який щойно так вдало виступив з авторською програмою у Львові, отримав запрошення з Києва. Радість? Звичайно! Адже засвітитися у столиці колективу з глибокої провінції - це немала честь. Наших аматорів запрошують, значить, визнають за ними високий рівень! З іншого боку, з'являючись на різних майданчиках, ми презентуємо наше місто там, де про нього мало хто й чув.

Але не кожна родина здатна безмірно витрачатися на поїздки. В даному разі нагадаємо - нещодавно був Львів...

Спроба знайти гроші у сесійній залі, закінчилася нічим. Хтось не зміг, а хтось не захотів. Хтось не побачив у  ініціативі достатнього піару, а хтось і не бажав напружуватися.

Славу Охтирці й далі куватимуть купка ентузіастів, безкоштовна праця дітей і гаманці батьків? Останні, на жаль, не встигають наповнюватися.

 

Анна Протасова

до підзаголовка УБР - перша ластівка

На фото: Говорить Іван Сушинський

 
Реклама

doma.jpg

tokyo_0418_2.gif

Реклама

express.gif

profish1.jpg

Загрузка...