Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Жизнь и люди arrow Життя не спинилось, якщо школи будують
Життя не спинилось, якщо школи будують Печать
Автор Анна Протасова   
15.04.2016 г.
ImageСелищний голова Олег Чернобай говорить про об'єднання громад як про шанс для Пісочина. За його словами, вже на першому етапі децентралізації загальний фонд бюджету селища зріс удвічі, далі - відкриваються перспективи до збільшення територій і нарощування людських і фінансових ресурсів. Про нові можливості Пісочина, як центру майбутньої об'єднаної територіальної громади, йшлося під час прес-туру, що відбувся 8 квітня за участі журналістів Харківської, Сумської та Полтавської областей.

В той час, коли одні вперто тримаються за старе, побоюючись втратити звичну зону комфорту, інші дивляться далеко вперед і думають про перспективи росту. Саме в реформах бачить майбутній успіх свого рідного селища його голова - 35-річний Олег Чернобай і, не без гордості, показує майданчик, на якому розпочато будівництво нової школи. «Ми чи не єдине селище в Україні, яке почало сьогодні будувати школу з нуля», - говорить він і підкреслює, що до цієї ініціативи спонукало саме життя: школярів понад дві тисячі, підростають 1645 дошкільнят, а як об'єднаються з навколишніми селами в одну територіальну громаду - з'явиться клопіт і про тамтешніх дітлахів. Ріст дитячого населення змусив розширити дитсадок «Теремок», зробивши добудову приміщень, не вистачає місць і в школах. У Пісочинскому колегіумі школярі вчаться у дві зміни, минулого року заклад набрав вісім класів першачків.

Будівельний майданчик майбутньої школи розгорнуто в мікрорайоні «Мобіль». Навколо - нові багатоповерхівки, неподалік річка Уда і сосновий гай. (Вулиця, між іншим, носить ім'я Євгена Кушнарьова). Про те, як заручилися підтримкою області та сподіваються на фінансову допомогу Мінрегіону, Олег Чернобай розказує журналістам на тлі огородженого котловану. Позаду рухається техніка, працюють люди і йому доводиться напружувати голос (саме забивають сваї). Каже, почали роботи у листопаді минулого року, наразі фінансують будівництво своїм коштом в очікуванні 24 млн. з Києва. «Фінанси - це все, - говорить селищний голова, - але без руху в бік децентралізації, без нашої ініціативи, нічого б не було».

Ідея проекту «Реформи - шлях до успіху», а прес-тур став можливий в рамках його реалізації, показати місцеві ініціативи, які впливають на якість життя людей і наповнити слово «децентралізація» прикладами і смислами.

Пісочин, де живуть понад 24 тисячі осіб - це амбітний сусід міста-мільйонника. В скарбницю громади Пісочина сплачують податки Куряжський домобудівельний комплекс, Харківська ТЕЦ-5, клінічний санаторій «Роща», авторинок «Лоск», завод «Надія» та мережа автосалонів «Харків-авто». Фінансова децентралізація залишила на місці і надходження акцизів від чисельних АЗС (Пісочин перетинають автодороги на Київ та Дніпропетровськ), що дозволило збільшити загальний фонд бюджету з 16 млн. грн. у 2014 році до 32 млн. у 2015-ому. Тобто, це самодостатній населений пункт, який не потребує дотацій. Навпаки, він може і хоче розвиватися. Об'єднання громад - не самоціль, - кажуть тут, нам потрібне ефективне і функціональне місцеве самоврядування.

Якщо школи будують, а не закривають, якщо збільшують асигнування на утримання доріг (і вони там справді непогані), якщо у під'їздах бюджетним коштом міняють вікна на металопластикові, а учасникам АТО виділяють по гектару землі на брата - то воно чогось варте. Так, Пісочин не на небі, а на нашій грішній землі, в українській недосконалій реальності - проблем тут вистачає. Але, з побаченого - селище живе і воно рухається вперед, там є бізнес, є податки і є люди, які не бояться ризикнути. Минулого року у червні Пісочинська селищна рада ініціювала добровільне об'єднання територіальних громад. 31грудня Харківська обласна державна адміністрація надала щодо цього позитивний висновок. Селищний голова стверджує, що більшість місцевих депутатів його підтримують, вони - його команда. Ну, а гуртом, самі знаєте, що можна зробити. Відтак, Пісочинська об'єднана територіальна громада виходить на фінішну пряму.

Що стосується Охтирки, то новин щодо реформування територій не чути з літа минулого року, коли Сумською обласною радою було затверджено перспективний план об'єднання територіальних громад. За планом, Охтирка повинна об'єднатися з громадами сіл Будне, Стара Іванівка, Піски, Поділ, Сосонка, Климентове і стати адміністративним центром нового територіального утворення.

Загалом на Охтирщині має з'явитися 5 громад: Охтирська, Чупахівська, Грунська, Комишанська і Чернеччинська, яка охоплює Охтирку практично з усіх боків.

Анна Протасова

 
gem-620120.gif

bezp.gif

Реклама

doma.jpg

express.gif

Реклама
Реклама
Загрузка...

Реклама