Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Земля для учасників АТО по-охтирськи
Земля для учасників АТО по-охтирськи Печать
Автор ГородА, А.Протасова   
29.06.2015 г.
ImageБої на сході ще тривають, а на мирних територіях вже чубляться за землю, обіцяну учасникам АТО. Не стала виключенням і Охтирка. Бійці масово подають заяви на отримання земельних ділянок, що гарантовано законом. Однак вільної землі, як виявилося, практично немає.

Хотіли як краще, а вийшло – як завжди. Згідно з законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», кожен учасник АТО має право на безоплатну земельну ділянку. А де її взяти? Зустріч міського голови Ігоря Алєксєєва з учасниками АТО продемонструвала гостроту проблеми. Влада запевняє, що за умови відсутності вільних земельних ділянок робить усе можливе. Бійці АТО демонструють недовіру і несприйняття. Земля, якою прагнули нагородити людей за патріотизм і бойові заслуги, стала фактором розбрату. Бійці АТО хочуть землю у приватну власність зараз і негайно. Міська рада затвердила порядок, за яким наділ може перейти у володіння лише по завершенні будівництва. І в кожної зі сторін своя правда. Загалом, на сьогоднішній день по Сумській області подано заяв на отримання землі близько тисячі. В Охтирці таких заяв – 160.

 

Вільної землі окрім тої, де жаби квакають, в Охтирці не лишилося

Зустріч з міським головою відбулася у малому залі міського центру культури і дозвілля у п’ятницю 19 червня. Голова громадської організації «Охтирський захисник» Володимир Гейко відкрив її питанням. Чому земля учасникам АТО в Охтирці надається по-новому - по договору суперфіцію у користування, - а не так як колись, що дозволяло невідкладно її приватизувати?

Міський голова Ігор Алєксєєв пояснює:

- Коли почали масово надходити заяви від учасників АТО про виділення земельних ділянок, постало питання: як це зробити? Ні для кого не секрет, що вільних земельних ділянок в Охтирці практично немає. Різними шляхами, за різних влад земля в Охтирці давним-давно поділена і переважна її більшість знаходиться у приватній власності. Із цим фактом, подобається він нам чи ні, нічого зробити не можна. Єдиними земельними ділянками, які більш-менш підходили під кількість поданих заяв, виявилися два масиви: перший на 117 ділянок на Леваді, обмежений вулицями Грабовського і Енгельса, і менший – в районі вулиці Чкалова (за переїздом наліво).

- Це там, де жаби квакають? – із залу.

- Інших вільних земельних ділянок у місті немає, – продовжує міський голова. - Враховуючи те, що масив дійсно заболочений, як ви кажете «жаби квакають», з високим рівнем грунтових вод - потрібна меліорація. Далі постають питання будівництва доріг, підведення електрики, газопроводу, каналізування.

Для того, щоб розробити документи і розпочати роботу, потрібні значні кошти. Зрозуміло, таких коштів у вас немає. Тому було прийнято рішення залучити до розробки документів бюджет. А для цього потрібно, щоб ця земельна ділянка була оформлена на міську раду.

Лише на інженерне облаштування і проектування земельного масиву для учасників АТО у бюджеті на цей рік передбачено майже півмільйона гривень. 

Побудував  хату – забирай землю у власність

- Інший момент, не менш важливий, - пояснює міський голова. - У нас у місті, протягом багатьох років, земля перетворена на товар, який купується і продається різними шляхами. Люди отримують земельну ділянку безкоштовно і потім продають. І тому в Охтирці немає вільних земельних ділянок. Люди вклали гроші у цей товар. Усі земельні ділянки виділялися під житлове будівництво, їх дуже багато. Вони не забудовані, але уже у власності. Для того, щоб уникнути схеми – земля – товар, іще до початку роботи з землею для учасників АТО,було прийнято рішення виходити на умови суперфіцію, тобто - користування. Іншими словами, земельна ділянка залишається міською, і до певного часу у власність не передається. Вона надається у користування під будівництво. Побудував будинок – забирай у власність. Тільки по завершенні будівництва житлового будинку наступає право набуття приватної власності на землю.

Такий порядок діятиме для всіх вільних земельних ділянок, окрім тих, що вже знаходяться під власністю.

Коли проект рішення Охтирської міської ради, яке затверджує цей порядок, розглядався на сесії, за пропозицією учасників АТО був установлений термін користування – 49 років. Тобто, протягом 49 років, безоплатно, ця земля може бути у користуванні тих осіб, які її отримали. Її не можна продати, не можна відрізати, не можна поділити. Її можна успадкувати. Якщо не встигнеш за 50 років побудуватися, ця ділянка передається дітям у спадок.

  

Прокуратура проти. У суді два позови

Тендер на розробку земельної документації виграла охтирська фірма «ГеоСервіс» із вартістю робіт 130 тисяч гривень, - продовжує пояснювати Ігор Алєксєєв. - Це тільки на виготовлення земельної документації! Ми чудово усвідомлюємо, що роздавати земельні ділянки у такому стані, як вони є, вам - учасникам АТО - неможливо. Це заболочена місцина. Її потрібно довести до такого стану, щоб комфортно було проводити будівництво.

Дійсно, сьогодні у судах перебувають два позови Охтирської міжрайонної прокуратури про скасування результатів конкурсу. Вони стосуються не умов суперфіцію, вони стосуються визначення організації, яка буде розробляти земельну документацію. Особисто я не поділяю думку прокуратури, але це таке діло… є закон, який вирішить. Якщо результати конкурсу скасують, наступним кроком буде оголошення іншого конкурсу. Але при цьому бюджет втратить великі кошти. Бо конкурс попередній розігрувався за цінами, які діяли до курсового стрибка.

 

«Чому афганцям можна квартири продавати, а нам землю – ні?»

Промову міського голови неодноразово переривають несхвальними вигуками із залу. Підливає масла у вогонь і модератор зустрічі Володимир Гейко, з позицією – землю у власність.

- не впав з неба, і чудово розумію, що більшість із вас при написанні заяв розглядало земельну ділянку саме як товар, – демонструє неабияке терпіння міський голова. - Більшість планувала за рахунок цієї землі поповнити свій сімейний бюджет. Це зрозуміло. І нічого страшного тут немає. Звичайна людська логіка. Але зробити сьогодні ці 117 ділянок товаром, мабуть, було би невірно! Якщо ви сьогодні отримаєте ці ділянки, кому ви їх продасте?

- Багатим! - відгукується зал. - Тим, що на джипах. На війні бідні воюють.

- У вас ці земельні ділянки скуплять декілька людей, під різними прізвищами. І вони залишаться у тому стані, в якому є, - тлумачить міський голова.

- А чому олігархам можна, а нам ні? Ви кажете, землі нема. А де вона ділась? – із залу.

- Так я ж тільки-но пояснив. Мені не подобається так же як і вам, але на сьогодні вільної землі нема!!!

- Якщо афганцю дали квартиру, і він її продав… Так квартира з каналізацією, з водопроводом і теплом, і газом, і свєтом. І йому ніхто не поставив питання, чому він ту квартиру продав! А ми цю землю, цей мізер не можемо?!! - Гейко.

- Це наше конституційне право! – із залу.

- Ви думаєте, що у вас за 10 тисяч хтось купить? Якщо 100 ділянок кинути на ринок, ціна впаде до тисячі, – хтось із залу.

- За скільки схочу, за стільки й продам. Моє діло, – у відповідь.

- А хто дасть гарантію, що після виборів, рішенням сесії через місяць чи два все це не скасують?!! – із залу. - Або влада зміниться і ми з героїв перетворимося на …

…Майже дві години запеклих розмов, нервів і крику. Частина аудиторії розійшлася, не досидівши до кінця. Дорослі чоловіки і майже діти - у камуфляжі і без, з обвітреними аж почорнілими обличчями. Втомлені і навіть змучені. Байдужі і з вогнем в очах. Одні слухали зважено, інші - відсторонено, емоції деяких межували з агресією… Вони були на війні, бачили страшні речі і зараз вже нікому і нічому не довіряють.

 

Процес пішов. Земля не для продажу

Не обійшлося без земельного питання і на сесії міської ради 23 червня. Голова ГО «Охтирський захисник» Володимир Гейко, вкотре проголосив вже добре відоме гасло: землю у власність, а не у користування! Активіст просив депутатів скасувати рішення про надання земельних ділянок учасникам АТО в порядку суперфіцію, бо вважає, що їх дурять.

Міський голова вкотре спробував переконати Гейка, що його позиція – хибна. «Немає проблеми. Ви штучно розпалюєте ситуацію», - підсумував він.

Як повідомила начальник відділу земельних відносин міської ради Інна Лисенко, «Положення про порядок надання в користування земельних ділянок під забудову на умовах суперфіцію», затверджене рішенням міської ради 2 грудня 2014 року вже почало діяти і набуває практичного застосування. Проводиться значна роз’яснювальна робота щодо законності і переваг саме цієї процедури. Ухвалюються перші рішення про затвердження документації та надання в користування земельних ділянок на умовах суперфіцію. Було таке рішення і у порядку денному поточної сесії, у вівторок 23 червня.

«Влада вирішила правильно, - погоджується депутат міської ради Володимир Чернов. – Немає землі для продажу, земля – для будівництва, а не для  продажу!»

Анна Протасова

 
onclinik_010719.gif

bezp.gif

doma.jpg

Реклама

express.gif

Реклама
Загрузка...

Реклама