Головна arrow Розділи arrow Життя та люди arrow Бермудский треугольник
Бермудский треугольник Печать
Автор Редактор   
24.02.2005 г.
Продолжаем тему художественной галереи в нашем городе. За последнее время к нас поступил ряд мнений и фактов, в истории появился очередной фигурант - Т.В.Подберезняк, образовался, так сказать, треугольник - Демченко-Подберезняк-Степанов
Итак, представляем свежие мнения сторон >>

Письмо И.Демченко к С.Степанову

Шановний Сергію Івановичу!
Розглянувши Ваше звернення, щодо надання Вам художньої галереї для проведення виставки робіт, повідомляємо, що міська влада та підприємства Охтирки в міру своїх можливостей надають допомогу по популяризації Ваших творів не тільки в межах територіальної громади, а й на теренах України. Так, виконкомом міської ради та благодійним фондом сприяння розвитку культури і мистецтв Вам надавалася посильна благодійна допомога в організації Ваших персональних виставок. Також підприємством ВАТ «Охтирський пивоварний завод» була надана благодійна допомога для створення альбому Ваших робіт, з метою реклами Вашої творчості.
Станом на сьогоднішній день міська влада має можливість надати приміщення для проведення виставки Ваших робіт в міському краєзнавчому музеї та дитячій художній школі. Також, ми пропонуємо створення підготовчої групи в міській художній школі, де Ви можете працювати викладачем, підібравши для цього певний контингент учнів. Ця група може працювати на самоокупності. Щодо реалізації Ваших картин, то вона може проводитись через художній салон. З цього питання радимо звернутись до його власника - голови асоціації платників податків «Щит», приватного підприємця Тамари Підберезняк.
З повагою,
міський голова Ірина Демченко

Заявление в прокуратуру, так сказать, для подкрепления...

Охтирському міжрайоному
прокурору
раднику юстиції
Дудку С.В.
м. Охтирка, вул. Фрунзе, 12
16 лютого 2005 року на Торговій площі м. Охтирки відбулась акція, організатором якої був художник С.І. Степанов, щодо відсутності в місті приміщення для художньої галереї, через яку б відбувалась реалізація картин місцевих художників.
30 серпня 1999 року за договором купівлі-продажу № 10 приватна сільськогосподарська фірма "СК", яку представляла особисто Т.В. Підберезняк, придбала у власність нежилу будівлю загальною площею 179,5 кв. м. (до речі за досить помірну ціну – 6480 грн.), яка розташована за адресою: м. Охтирка, пров. Харківський, 10- а. Істотними умовами Договору є те, що покупець зобов’язаний виконати умови продажу, а саме:
- збереження спеціалізації (художній салон – саме таким було її цільове призначення до відчуження)
- забороняється продаж приміщення протягом 2-х років з моменту підписання Договору купівлі-продажу.
У порушення умов даного договору, ПСФ "СК" згідно договору купівлі-продажу від 25.04.2000 р. здійснило відчуження частини приміщення площею 28,9 кв. м. нежилої будівлі по пров. Харківському, 10- а громадянці Єсмєнєєвій Ніні Федорівні, а також згідно договору купівлі-продажу від 01.11.2000 р. частину приміщення площею 150,6 кв. м. цієї ж будівлі громадянину Підберезняку Василю Івановичу.
Покупці Єсмєнєєва Н.Ф. та Підберезняк В.І. не були попереджені про існування обтяжень щодо майна, а саме п. 5.1 договору купівлі-продажу від 30.08.1999 р. № 10 передбачено, що при зміні власника на об’єкт приватизації покупець повинен покласти всі зобов’язання за даним договором на нового власника.
Окрім того, з’ясовано, що власниками приватизованих приміщень порушено вимоги земельного законодавства: документи, які посвідчують право власності або право користування земельною ділянкою, на якій розташовані приватизовані приміщення за адресою: м. Охтирка, пров. Харківський, 10-а не оформлені, плата за користування земельною ділянкою не проводиться.
У зв’язку з викладеними вище обставинами виконавчий комітет Охтирської міської ради звертається до Вас з клопотанням перевірити факти порушення законодавства під час укладення зазначених договорів і у разі їх наявності звернутись до суду з заявою про захист майнових прав територіальної громади м. Охтирки.
Додаток: копія договору купівлі-продажу від 30.08.1999 р. № 10,
копія договору купівлі-продажу від 25.04.2000 р. АВК
№ 569426,
копія договору купівлі-продажу від 01.11.2000 р. АВО
№ 045675,
копія довідки-характеристики Охтирського МБТІ № 2212,
копія свідоцтва на право власності від 21.08.2000 р. № 8,
довідка Охтирського МБТІ від 21.02.2005 р. № 169,
довідка Охтирського МБТІ від 18.02.2005 р. № 167
З повагою,
міський голова І.І. Демченко

И комментарий Тамары Подберезняк.

Художественный салон был создан в 1998 г по личной инициативе Т.В.Подберезняк в помещении бывшей художественной мастерской, которая находилась на правах аренды у ПСФ «СК».

Салон существовал на спонсорскую помощь гражданина России - крупного книгоиздателя Подберезняка В.И.

На торжественном открытии салона Е.А.Макаренко от имени исполкома обещала всяческую помощь и поддержку салону. Однако даже на письменную просьбу о снижении тарифа на тепло и аренду помещения последовал отказ со ссылкой о дефиците местного бюджета. Усилиями ПСФ «СК» без поддержки властных структур салон процветал до 2003 г , а после банкротства ПСФ «СК»(которому содействовала местная власть) салон влачит жалкое существование (на 150,6 кв.м о которых пишет прокурору И.И.Демченко). Тем не менее картины С.Степанова по сей день демонстрируются в помещении салона. Но салон нуждается в капитальном ремонте , средств на него нет , картины нельзя хранить в таких условиях.

Без поддержки городских властей г-н Подберезняк В.И. не видит смысла вкладывать деньги в это дело. Инвестировать деньги в Ахтырку при старой «новой» власти не видят смысла и др. возможные спонсоры. А тем более в совершенно бесприбыльное дело.

Продажа помещения предпринимателю Есменеевой Н.Ф. не касалась собственно салона, а только технического помещения, где находилась вентиляционно-отопительная система, которая на данный момент не существует ввиду невозможности отапливать помещение из-за отсутствия финансовых средств.

При существующей власти в ее нынешнем составе невозможно развитие и поддержка художественного салона. Ахтырка в ближайшее время не сможет увидеть работы Г.Протасова, И.Шаповала и др.ахтырских деятелей искусства. Их будут смотреть в Киеве , Москве, Ялте, но не в их родном городе. Но ведь Родина должна помнить своих героев!

И взваливать это на плечи одной слабой женщины со стороны исполкома как минимум неприлично.

Согласна! Но при одном условии - вся команда исполкома уходит в отставку! И к власти приходят действительно новые люди.

Т.В. Подберезняк 25/02/2005 г

Мнение художников Ахтырки (в т.ч. самого С.Степанова)

Ирина Ивановна Демченко решила защитить интересы художников Ахтырки путем отбирания художественного салона у Подберезняков! Гениально! Когда Подберезняки из разрушенных, закаканных и тонущих в мусоре развалин создали художественный салон, о котором заговорил весь город, местная власть обратила внимание на это, годами стоящее бесхозным здание и решила продать его на аукционе. Интересными были условия продажи – фирма „СК” была обязана сохранить салон, ей же и созданный. (Можно подумать, что „СК” горисполком передал как минимум Лувр!)
Смешно слушать о том, что условия продажи не выполнены. В салоне и сейчас есть картины. Акция должна была  привлечь внимание именно городских властей, а не коммерческих структур и предпринимателей, которые и так посильно поддерживали художников, но сейчас, к сожалению, пребывают сами в бедственном финансовом положении. К малому бизнесу власть относится не лучше, чем к культуре.

 
kylymy_150523.jpg

bezp_181120.gif

express.gif

pam_100221_02.jpg

bud_250323.jpg

brus_110423_02.jpg

pesok_220823_01.jpg