Главная arrow Разделы arrow Отдых и быт arrow Акробати на двох колесах
Акробати на двох колесах Печать
Автор Газета "Город А"   
12.05.2014 г.

Саме так цілком можна назвати де­яких юних (та й не тільки юних) охтирських велоси­педистів,які нещо­давно змагалися між собою в рам­ках неофіційної першості міського центру по­зашкільної освіти.

Участь у них бра­ли три команди на чолі з керівниками туристич­них гуртків центру - Ва­лентином Сталинським, Надією Василенко та Кристиною Деркач. За­гальна кількість учас­ників сягала 40 чоловік, їх розділили на 4 вікові категорії - учні 5-6 класів (втім,наймолодший спортсмен навчається поки що тільки в 3-му), 7-9-класники, 10-11-класники і нарешті дорослі "велобайкери" віком від 17 років.

Проходив цей охтирський "Тур-де-Франс" поблизу кар'єру на Доброславівській горі:саме там наявні оптимальні умови для проведення таких змагань. А почалися вони з фігурного ведіння велосипеду. Йдеться, по суті, про таку собі смугу пере­шкод,але не армійську, а цілком цивільну. Ось як описував цю стадію першості Валентин Сталинський: "Спочатку учасники мали проїхати два кола діамет­ром по 3 метри, з'єднані між со­бою у вигляді вісімки, взяти при цьому кеглю висотою 25 санти­метрів і поставити її на новому місці на відстані 1,5 м. І все це не торкаючись землі. Адже за таке торкання за правилами знімався 1 балл(або, що теж са­ме, нараховувалося 10 секунд штрафного часу), а за падіння - 5 баллів.Далі слід було проїхати 5-метрову алейку шириною 20 см, не крутячи педалі,котрі мали за­лишатися в горизонтальному по­ложенні, переставити на ходу кільце з однієї спеціальної стійки на іншу, притому ще й іншою рукою. А потім - проїхати крізь ворота висотою 1,4 м і ши­риною 90 см, не збивши при цьому вертикальної поперечи­ни. Наступним етапом була "змійка", тобто, об'їзд по зигзагу стійок розташова­них одна від іншої на відстані 1,5 м. Нарешті завершу­вався цей етап змагань стоп-лінією. Насправді це були навіть дві лінії, розділені відстанню 10 см. При цьому першу з них треба було пе­ретнути, а за другу навпаки не заїха­ти".

А потім на спортс­менів ще чекали 90 метрів велотріалу (їзди із спусками та підйо­мами, крутими по­воротами,подолан­ням колод та ям) і 200 метрів швидкісної ділянки по ґрунтовій дорозі. В результаті пере­можці отримали свої вітання та гра­моти, а головне - дорогоцінний досвід: адже попереду на них че­кають обласні змагання!

На завершення додамо, що буквально цими днями туристи на чолі з Валентином Сталинсь­ким побували також на велоси­педних екскурсіях у Бакирівці та Пархомівці. І це закономірно, адже велосипедний туризм - це не лише спорт, а й засіб пізнання навколишнього світу.

Віктор Гаман

 
on_110720.gif

bezp.gif

Реклама
Реклама

express.gif

Реклама
Реклама

voda_230320.jpg

electro.jpg

Реклама
Загрузка...

Реклама