Головна arrow Розділи arrow Відпочинок та побут arrow "МОЇ КРИЛА - НЕ ПРИМХА"
"МОЇ КРИЛА - НЕ ПРИМХА" Печать
Автор Город А   
08.12.2004 г.

24 листопада у Києві, в столичному будинку вчителя, відбувся творчий вечір поетеси з Охтирки, лауреата міжнародних конкурсів Катерини Квітчастої.

Презентувалася збірка поезій і пісень "З крил у зашморзі". За формою і змістом поділена на декілька розділів (Катрени, Спалахи, Станси, Тріади, Пісні), - вона вся без виключення сповнена словесних полотен, що вражають легкістю звучання, лаконічністю, вичерпністю.

Згадаймо, хто вже мав змогу прочитати цю збірку:
В грунській хатині,
де росли ми з братом,
Матуся пряла сльози
й трудодні...
Десь сили брала, рідна,
й на пісні -
тож і мені не можна
не співати.

І Катерина Іванівна співає: співає своїми поезіями, світосприйняттям, іскрою невичерпної любові до життя, свободою творчої думки, щирістю.
Я мала запрошення на це поетичне свято, але з об'єктивних причин не змогла поїхати того дня до Києва. Прикро. Адже особиста, безпосередня участь - річ неповторна і пам'ятна.
Катерина Іванівна повернулася з Києва. Варто послухати як це було.
- В проведенні творчого вечора взяла активну участь громадська організація м. Києва "Сумське земляцтво". Ведучим презентації був виходець з Охтирського краю, головний редактор Всеукраїнської газети "Хата", член Національної Спілки журналістів України, голова Міжнародного доброчинного фонду "Українська хата" Микола Рудаков. На початку творчої зустрічі Микола Іванович зачитав привітального листа від українського поета з Австралії Зореслава Строцького. До слова запрошувалися лауреат державної премії ім. Т.Г. Шевченка, журналістка державного радіо Е. Бабчук, викладач Академії мистецтв, художник В.Кириченко, поети Т.Нещерет, Ю.Удод, А.Самойленко та інші шанувальники поетичного слова.

Звучали вірші та думки про поезію, а за вікнами чулися кроки і голоси тих, хто вийшов на площі і вулиці столиці, щоб відстояти справедливе життя у вільній Україні.
- Кожна нова збірка ваших поезій відкриває нові, досі невідомі рядки про Охтирський край, про Україну, про добро і любов, про людські думки і долі. З яких творів складалася програма цього мистецького заходу?
- Читалося багато і легко. Епіграфом до творчої зустрічі я взяла поезії із циклу "Рубаї" - "З подиху крила..."
Мої крила - не примха,
а мелодія тиха,
що над світом літає -
Україною диха...
В цьому руслі й хлюпали думки та почуття в коротких формах віршування зі сторінок книги "З крил у зашморзі".
Вогонь гарячими
мечами
кришив пітьму,
кришив дими,
а сам згорав...
     Отак і ми
     перегораємо у часі...
Цікавим був ось який момент. Десь приблизно років 10 тому, під час перебування у Києві, мене запросили на чай до пана Андрія Школи, працівника Академії наук України. Стіни помешкання науковця прикрашали художні полотна, серед яких була і картина В.Кириченка "Залоскотаний". Тоді ж я написала вірша "Залоскотали козака", навіяного враженнями від побаченого. А 24 листопада читала поетичну присвяту на фоні художнього полотна, що спонукало мене до творчої думки, в присутності самого автора картини.
- Хто допомагав Вам донести до слухача пісенні сторінки збірки?
- У моєму творчому вечорі взяла участь талановита співачка, викладач Охтирської музичної школи, лауреат багатьох пісенних фестивалів і конкурсів Антоніна Тесля. Своєю музикою була разом з нами Руслана Лісова, викладач музичної школи, талановита співачка і композитор, переможниця багатьох мистецьких заходів. Зокрема в її доробку музичний цикл "Щоб себе у світах не згубить"- на шість моїх творів із розділу "Станси". Тут варто вдатися  до прямої цитати. Як висловилася Руслана: "Це не просто музика, написана на вірші - це вірші, написані музикою, нотами. Твори циклу не відокремлюються один від одного, він виконується суцільно - без оголошень і оплесків. Поезія і музика любить тишу людської уваги". Присутні затаївши подих вслухалися в слова мистецького монологу, а прекрасне вокальне виконання Антоніни Теслі нагородили рясними оплесками.
П оезія К.І.Квітчастої знана у світах, на її рахунку 20 поетичних збірок, невичерпний творчий потенціал, активне громадське життя, робота з дітьми. А 24 листопада вірші Катерини Квітчастої звучали у Києві, проклавши символічний місточок єднання між столицею України і її невеличкою часткою - Охтиркою.

А.ПРОТАСОВА

 
kylymy_150523.jpg

bezp_181120.gif

express.gif

pam_100221_02.jpg

bud_250323.jpg

brus_110423_02.jpg

pesok_220823_01.jpg