Реклама

влажн.:

давл.:


Главная arrow Разделы arrow Жизнь и люди arrow У ВІДДІЛІ ГРОМАДЯНСТВА, ІММІГРАЦІЇ ТА РЕЄСТРАЦІЇ
У ВІДДІЛІ ГРОМАДЯНСТВА, ІММІГРАЦІЇ ТА РЕЄСТРАЦІЇ Печать
Автор Редактор   
26.10.2004 г.
Все більше наших співгромадян перетинають державний кордон як туристи, для навчання і роботи, в інтересах бізнесу. Україна відкрита світові, не зачиняють перед нами двері і країни зарубіжжя. Українці подорожують світом, до нас приїздять іноземці.
Рух громадян потребує відповідного документального оформлення. Цими масштабними питаннями у межах Охтирки займається відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Охтирського МРВ УВМС України в Сумській області. Наш співрозмовник - виконуючий обов'язки начальника відділу Шпак Сергій В'ячеславович.

- Стати власником паспорта громадянина України для виїзду за кордон  не є проблемою. Паспорти нового зразка видаються у передбачені законом строки. Щоб уникнути небажаних ускладнень, громадянам слід знати, що з приводу отримання закордонного паспорта слід звертатися тільки у відділи громадянства, імміграції та реєстрації, оскільки жодна з приватних туристичних фірм, які діють на території області не мають на це юридичного права.

Отже, якщо у вас виникла необхідність виїхати за межі держави і  отримати для цього закордонний паспорт, ви, перш за все, повинні мати паспорт громадянина України і звернутися до нас - у відділ у справах громадянства, імміграції та реєстрації (колишній паспортний стіл); заповнити облікову картку та заяву-анкету, що завіряється за місцем роботи (якщо людина не працює, надається копія трудової книжки, а при відсутності трудового стажу - пояснення); підготувати 4 фотокартки та сплатити встановлене державне мито (170 грн.) та інші обов'язкові платежі: страхування - 50 грн., послуги УОІ - 10,20 грн., послуги ОВІР - 10,47 грн., оформлення документів - 6,23 грн., при необхідності послуги консультативного характеру - 6, 23 грн. Виконавши ці дії, ви отримаєте паспорт у строк до 3-х місяців. Якщо ви бажає отримати паспорт швидше, скоротивши строк до 1 місяця, ви повинні сплатити державне мито у подвійному розмірі, тобто 340 грн., та у подвійному розмірі послуги УОІ, ОВІР та оформлення документів, відповідно - 20,40 грн., 20,94 грн. та 12.46 грн.

Останнім часом збільшилася кількість звернень до МВС з питань, пов'язаних з виїздом за кордон громадян разом з дітьми. Слід зазначити, що це питання регулюється пунктом 19 Правил оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, а саме: якщо з батьками за межі держави виїздять діти, що досягли 5-річного віку, вони мають бути записні в паспорт батьків, і в паспорт, відповідно, вклеюються їхні фотографії. За відсутності фотографій у вас будуть проблеми на пунктах пропуску через державний кордон України.

Відповідно до статті 313 Цивільного Кодексу України фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за нотаріально засвідченою згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.

Останнім часом відбулися деякі зміни в законодавчому полі щодо в'їзду в Україну. Так Постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 2004 року № 1025 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 20 лютого 1999 року № 227 "Про запровадження нового порядку оформлення візових документів для в'їзду в Україну" щодо оформлення приватної візи П-2 для відвідування України також особами українського походження, які мають посвідчення закордонного українця.
25 серпня 2004 року прийнято Постанову Кабінету Міністрів України № 1079 "Про затвердження Положення про посвідчення особи на повернення в Україну". Згідно нового Положення посвідчення являє собою буклет з трьома сторінками обсягом 8 сторінок та окремою машинозчитуваною сторінкою-вклейкою. Строк дії посвідчення визначається консульською посадовою особою, відповідальною за його видачу, виходячи з реальної можливості повернення пред'явника посвідчення в Україну. У разі хвороби, нещасного випадку та з інших поважних причин строк дії посвідчення може бути продовжено.

Міністерству закордонних справ України дозволено використовувати раніше виготовлені бланки посвідчення особи на повернення в Україну до 1 липня 2005 року.

Обсяг роботи відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації досить широкий і не обмежується тільки оформленням та видачею паспортів громадянам. Серед обов'язків, покладених на відділ: виявлення порушень іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України; порушень порядку прийняття на навчання, працевлаштування, надання житла, реєстрації, прописки або виписки іноземців та осіб без громадянства та оформлення для них документів тощо. Відповідальність за вказані порушення передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення, повноваження по накладенню стягнень  належать місцевим судам. Зокрема, частина 1 статті 203 КУпАП передбачає штраф від 340 до 680 грн. за проживання іноземців або осіб без громадянства на території України без документів або по реєстрації, термін якої закінчився. Стаття 206 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за надання житла особам без громадянства, які знаходяться на території України без реєстрації. Реєстраційний талон, що видається іноземним громадянам та особам без громадянства, які прибули в Україну з інших країн при перетині кордону, дає право перебувати на території нашої держави протягом 3-х місяців. Особам, які прибули в країну на більш тривалий час, слід стати на облік в службі громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб протягом одного місяця.

Відносно порушників адмінкодексу в поточному році було складно та передано на розгляд  до суду 70 протоколів.

Записала
М.Литовченко

 
gem-620120.gif

bezp.gif

Реклама
Реклама

express.gif

Реклама
Реклама

voda_230320.jpg

drova_210520.jpg 

Загрузка...

Реклама