Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Город arrow Уряд змінив умови надання субсидій
Уряд змінив умови надання субсидій Печать
Автор Админ   
25.11.2021 г.До уваги громадян! Внесено зміни до порядку та умов надання житлових субсидій

15 листопада 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1184 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою переглянуто критерії діючого порядку надання житлової субсидії, що особливо актуально на початку опалювального періоду. 

Внесеними змінами надано право на отримання субсидії особам, зокрема, у випадках:

- якщо у власності є саморобний транспортний засіб або мотоцикл вартістю менше чотирьох мінімальних заробітних плат, яким менше 5 років;

- якщо відсутні доходи у зв'язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (за висновком лікаря);

- у разі придбання житла за рахунок коштів, виділених з державного чи місцевого бюджету, при цьому такі кошти не враховуватимуться до сукупного доходу сім'ї під час обчислення субсидії;

- у разі купівлі квартири (будинку) протягом шести місяців після продажу іншої квартири (будинку), що були єдиним житловим приміщенням у власності особи, на підставі підтвердних документів, і доходи від такого продажу не враховуються у сукупний дохід домогосподарства.

Крім того, при визначенні права осіб на отримання житлової субсидії не враховуватимуться житлові приміщення, які розташовані у селищах міського типу, а також ті, на які оформлено спадщину, за умови, що таке житло не здається в оренду. 

Також зазначеною постановою змінено загальну суму заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги за наявності якої житлова субсидія не призначалась. До внесених змін ця сума становила 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн). Відтепер житлова субсидія не призначатиметься у разі наявної простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн).

Звертаємо увагу, що громадянам, яким було відмовлено у призначенні житлової субсидії із зазначених причин мають право повторно звернутись за її отриманням.

У разі звернення за оформленням житлової субсидії протягом двох місяців від початку опалювального періоду, субсидія може призначатися з початку такого опалювального сезону, якщо інше не передбачено заявою. 

Важливо звернути увагу, що у разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні осіб, складу сім’ї члена домогосподарства, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, отримання одноразового доходу у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, а це станом на 01.11.2021 – 59475,00 грн.     -     подаються нові заява та декларація.

 

Телефони для консультацій: (05446) 4-15-36 або (095 33 94 609).

 

                 Управління соціального захисту населення Охтирської міської ради 


 
oncl_081121.gif

bezp_181120.gif

Реклама
Реклама

express.gif

Реклама
Реклама
pam_100221_02.jpg
Приглашаю в личные апартаменты сейчас в центре города! Работаю одна! Рассмотрю выезд в отель!