Главная arrow Разделы arrow Жизнь и люди arrow Сергій Степанов: для художника - грецький острів просто рай!
Сергій Степанов: для художника - грецький острів просто рай! Печать
Автор Админ   
11.10.2021 г.Член спілки художників України Сергій Степанов 26 вересня повернувся з Греції, куди вирушала група художників Харкова, Запоріжжя, Сум та Одеси.

Для творчості потрібні нові враження, - переконаний Степанов. Цього разу художник побував на острові Тасос.

Степанов С.І .:

- Поїздку ми з колегами планували ще півтора роки тому. Однак карантин зім'яв всі плани. Дуже радий, що вона все-таки відбулася. Нас було 9 чоловік. Виїжджали з Одеси величезним 15-метровим автобусом. Проїжджали територією Молдови - там буквально 5 км, потім півдня перетинали Румунію і стільки ж Болгарію. Далі 270 км по Греції і 12 км на поромі до о.Тасос. Утомливо, але цікаво.

- Що з коронавірусом?

- Перед виїздом зробив платний ПЛР-тест в Охтирці. У Харкові, як потім виявилося, дешевше на 300 грн. Молдову, Румунію, Болгарію перетинали без всяких затримок, а перед в'їздом до Греції запускали в країну тільки після експрес-тесту. Кажуть, призвичаїлися у нас робити фальшиві тести, так ось в Грецію потрапити вони точно не допоможуть.

- Головна мета поїздки - малювати, виставлятися, відпочити?

- Отримати нові враження. Для живопису це життєво необхідно. Вдалося і відпочити, і помалювати. Поплавав, позасмагав, побував в місцевих кав'ярнях, де коти відчувають себе господарями. Вони мирні, а ось ціни кусаються. Кава 2-3 євро. Їжа ще дорожче. Так що жив скромно. Але при цьому в «Едемі». Так вілла називається.

Номер знімав вскладчину на 2-ох, умови не зовсім райські, але все компенсували пейзажі за вікном. Тому в будинку не засиджувався. Намагався якомога більше часу присвятити роботі. Навіть пляжі вибирав практично - ті, які ближче до дому. Вони там різні, є упорядковані, з душами і ін. благами цивілізації, а є дикі. Щоб більше часу проводити за полотном далеко від будинку, без особливої ​​потреби, не відходив.

- Чим запам'ятався острів?- Довжина берегової лінії Тассоса понад 100 км і людей практично немає. Острів сам по собі невеликий, але мальовничий. Побував в середньовічних селах, на Мармуровому пляжі, в класичних олівківих гаях, де ростуть 400-500 річні дерева, монастирі, Римських каменоломнях. Егейське море красиве, але вже прохолодне, було багато морських їжаків. Враження різні від подорожі, але в основному вони позитивні.

- Вони втіляться в серію картин?

- Так. Вже зробив 10 робіт. Емоцій набирався не тільки в Греції, але і на шляху до неї. Незабутнє враження залишив селище Кавала, приліплений до скелі, як Ластівчине гніздо. 30 тис. Живе в цьому портовому містечку. Там наш гігант-автобус маневрував з величезними труднощами. Римський акведук вразив - він висотою метрів 30 і товщиною понад 5 м. Винзавод «Мелнік» подивився, який входить в число кращих виноробних будинків. Бачив вулкан. Він до речі в тому регіоні, де жила Ванга. Є у мене повністю завершені етюди, але також залишилося ще багато начерків. Можливо, щось зарисуйся по пам'яті.

- Чи готуєте грецьку виставку?

- Чисто грецьку не вийде. Занадто мало часу було, а ось для виставки пейзажів добірка зібрана чудова.

Спілкувався Андрій Міхєєв 

 
on_110221.gif

bezp_181120.gif

Реклама
Реклама

express.gif

Реклама
Реклама
pam_100221_02.jpg