Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Город arrow Міністр охорони здоров’я відкрив приймальне відділення в Охтирській ЦРЛ
Міністр охорони здоров’я відкрив приймальне відділення в Охтирській ЦРЛ Печать
Автор Админ   
13.09.2021 г.12 вересня до Охтирки і Тростянця завітав Міністр охорони здоров'я В.Ляшко. В Охтирці відкрили відремонтоване приймальне відділення. В Тростянці - інфекційне відділення та термо-модернізацію корпусу лікарні.

Учать у відкритті відділення також взяли народні депутати України Михайло Ананченко і Микола Задорожній, голова обласної ради Віктор Федорченко та Охтирський міський голова Павло Кузьменко.

Будівельні роботи були розпочаті в жовтні 2020 року. На реалізацію проєкту по реконструкції приймального відділення протягом 2020 – 2021 років використано 1821,8 тис. гривень, у тому числі 1063,5 тис. гривень – з державного бюджету та 758,3 тис. гривень кошти бюджету м. Охтирка.

Встановлено сучасний апарат ультразвукової діагностики, який закуплений за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, вартістю 1,9 млн гривень.

За власні кошти закладом придбано меблі та обладнання загальною вартість 251,5 тис. гривень та коштом благодійної допомоги на 76,6 тис. гривень. У відділені наявні всі можливості для діагностування хвороби та надання якісної невідкладної медичної допомоги. 

«Створення цього відділення − це лише початок роботи. Завдяки спільній роботі Міністерства охорони здоров’я, облдержадміністрації, обласної ради, міської ради тут може з’явитися дороговартісне медичне обладнання, − відзначив на відкритті відділення Міністр охорони здоров’я Віктор ЛЯШКО. − На наступний рік в рамках програми «Велике будівництво» заплановане теж будівництво лікарень. Зокрема, в кожній області буде розбудовано обласну дорослу та обласну дитячу лікарні. Крім того, в червні Президент України видав Указ, яким зобов’язав Кабмін у бюджеті на 2022 рік передбачити мінімальну заробітну плату для лікарів − 20 тис. грн., для медичних сестер − 13,5 тис. грн. Ми робимо все можливе, щоб це відбулося, і медичні працівники мали гідну зарплату».

Нардеп Микола Задорожній привітав  всіх працівників Охтирської ЦРЛ та жителів громади з нагоди відкриття реконструйованого приймального відділення лікарні, що дасть змогу надавати оперативну та більш якісну першу медичну допомогу хворим, а також пообіцяв посприяти придбанню сучасного рентгенобладнання.На офіційне відкриття оновленого стаціонарного корпусу і відремонтованого інфекційного відділення в Тростянці крім вище зазначених депутатів і міністра, завітали ще один міністр – Олег Немчинов і нардеп Ігор Молоток.

Нардеп Молоток не згадував своїх обіцянок охтирським нафтовикам (12 вересня відзначають День нафтовика, в Тростянці 11 та 12 вересня святкували День міста), а пообіцяв , щоб Тростянецька міська лікарня отримала статус другої опорної (після Охтирки).

Міський голова Охтирки П.Кузьменко, депутатка Л.Бейзим (партія Слуга народу) теж були присутні на відкритті в Тростянці. На апаратній нараді 13 вересня Кузьменко поділився враженнями від тростянецьких амбіцій: коли Охтирка мріє про рентген  та флюрографічне обладнання за кілька мільйонів, в Тростянці попросили в міністра і депутатів ангіограф ( приблизна вартість 50 млн. грн.).

Що зробили в Тростянці.

За 15 млн кредиту в Тростянецькій ЦРЛ була проведена повна модернізація стаціонару, загальною площею 4295 кв. м. Замінено вікон та дверей загальною площею 1020 м. кв. Відремонтований дах, зробений сучасний закритий заїзд для авто швидкої допомоги. Утеплена теплотраса. Встановлений індивідуальний тепловий пункт. За рахунок цього стаціонарний корпус зможе економити для тростянецької громади біля 2 мільйонів бюджетних коштів щороку. 

На ремонт інфекційного відділення в Тростянці було витрачено 1,2 мільйони гривень, та на закупівлю обладання ще 600 тисяч гривень. 

В Охтирці рішенням сесії міської ради були виділені кошти на ремонт колишнього пологового відділення для переобладнання його під інфекційне відділення, але на сьогодні ще не виготовлена ПКД і невідомо , скільки необхідно коштів на ремонт. Та на відміну від Тростянця, Охтирка краще забезпечена медперсоналом і не має боргів по заробітній платі. 


 
on_110221.gif

bezp_181120.gif

Реклама
Реклама

express.gif

Реклама
Реклама
pam_100221_02.jpg