Главная arrow Разделы arrow Местные новости arrow Политика arrow Україна та Італія домовились про взаємне визнання водійських посвідчень
Україна та Італія домовились про взаємне визнання водійських посвідчень Печать
Автор Админ   
23.07.2021 г.20 липня між Урядами України та Італії була укладена Угода про взаємне визнання та обмін посвідчень водія.

Угоду підписали Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков та Міністр сталої інфраструктури та мобільності Італії Енріко Джованіні.

Документ передбачає спрощення для громадян обох країн процедури обміну національних посвідчень. Зокрема, це дозволяє українцям, що постійно або тимчасово проживають в Італії, обміняти українське посвідчення водія на італійське без складання теоретичних і практичних іспитів та сплати відповідних грошових зборів. Про це повідомили у Міністерстві інфраструктури.

Дія угоди поширюється на громадян України, які:

-легально проживають в Італії

-є резидентами країни менше чотирьох років

-мають дійсні українські посвідчення водія.

“Для нас важливо, щоб українці могли отримувати зручні державні сервіси не тільки у себе на батьківщині, але й за кордоном. Ця Угода дозволяє зменшити бюрократичну тяганину та зекономити кошти для багатьох наших співгромадян. Вдячний колегам з Міністерства внутрішніх справ, завдяки злагодженій роботі яких вдалося досягти цього результату”, — заявив Олександр Кубраков.

Нова Угода є редакцією попередньої, яка була укладена у 2015 році строком на 5 років. Відповідно до документа, протягом останнього року строку дії Угоди сторони проводили консультації з метою її продовження. Над узгодженням документу працювали Міністерство внутрішніх справ України та Міністерство сталої інфраструктури та мобільності Італії.

“Це питання дуже актуальне для українців, які легально проживають та працюють в Італії. Процедура обміну займає певний час, адже для з’ясування дійсності документів проводитися спеціальна перевірка. При видачі нового італійського водійського посвідчення, українське буде вилучатися. Відповідно, італійці будуть здавати національний документ при отриманні українського”, — повідомив заступник Міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров.

За даними Головного сервісного центру МВС України, за 5 років, що діє Угода, отримано й опрацьовано понад 22 тисячі запитів на обмін водійських посвідчень українцями в Італії.


 
on_110221.gif

bezp_181120.gif

Реклама
Реклама

express.gif

Реклама
Реклама
pam_100221_02.jpg